Ból kręgosłupa - Odnowiciel.com.plBól kręgosłupa, a w precyzyjniej odcinka lędźwiowego to prawdziwa udręka naszych czasów. Większość kłopotów z tak zwanym krzyżem ma miejsce w rezultacie braku ruchu oraz osłabienia mięśni. Regularne przebywanie w pozycji siedzącej w pracy, samochodzie, czy też w domu może poskutkować powstaniem choroby. Nie każdy ból pleców jest jednoznaczny z poważną chorobą, ale jakiekolwiek uczucie bólu wymaga troski. Właściwą reakcją można zminimalizować ryzyko doprowadzenia do poważnych problemów.

Jak nie przeciążać kręgosłupa?

Każdej osobie może przydarzyć się przyjąć nietypową pozycję. Najczęściej w takim momencie może dojść do obciążenia pleców i pojawi ostry ból kręgosłupa. W takiej sytuacji trzeba skorygować postawę ciała, aby pomniejszyć ryzyko obciążenia. W trakcie siedzenia nie przechylać tułowia zbyt nadmiernie, nie garbić się, unikać siedzenia na krawędzi fotela lub krzesła. Niewłaściwa pozycja siedząca powoduje dużo więcej problemów niż niewłaściwa pozycja stojąca.

Masaż na ból kręgosłupa

Wśród sposobów na zapobieganie przeciwko bólom krzyża jest masaż. Oprócz leczniczego wpływu na kręgosłup, masaż to także czas na chwilę relaksu oraz odpoczynku dla całego organizmu. Chociaż masaż relaksacyjny ma podobne działanie, tym specjalnym sposobem do kuracji kłopotów z kręgosłupem jest masaż leczniczy. Masaż leczniczy kręgosłupa jest stosowany tak, aby zminimalizować ból kręgosłupa w obszarach do których zwykle do niego dochodzi. Jest efektowny za sprawą bezpośredniego działania na obszar w którym występuje ból. Taki zabieg przyśpieszy regenerację i ból kręgosłupa minie.